Konference „Zahrádky 2019“

ÚvodAktualityKonference „Zahrádky 2019“

Konference „Zahrádky 2019“

18.11.2019Petr Bandas

Dobrovolnictví, ERASMUS, Evropský sbor solidarity, to vše nám dává smysl a navíc nás to baví. A když už nás to baví, pojďme svým zápalem „nakazit“ i ostatní, kteří o to stojí.

Ideální příležitostí byla Konference na téma „Sdílení zkušeností se zahraniční spoluprací škol“. Místo konání bylo více než symbolické, Záhrádky u České Lípy, kde se česky učily stovky cizinců a mezi nimi i slavný Mireček ze série o básnících. Téma ERASMUS a aktivity dobrovolníků v rámci Evropského sboru solidarity byly našimi kolegyněmi Gabrielou Medwell a Lucií Novotnou představeny poutavou formou. Posluchači se dozvěděli informace týkající se procesních a procedurálních požadavků, neboť sepsat žádost do projektu ERASMUS je přece jen složitější, než vyplnit žádost do autoškoly. A protože se konference týkala zahraniční spolupráce, vystoupila v rámci našeho příspěvku i naše italská dobrovolnice Gabriela. Posluchači tak měli možnost vyslechnout v angličtině, samozřejmě s tlumočením Lucky, názory a postřehy konkrétního účastníka z praxe. Dotazy posluchačů byly konkrétní a odpovědi Gabriely upřímné, čímž došlo k naplnění principu a účelu samotné konference. I po skončení jsme byli dotazováni na naše zkušenosti s projektem Erasmus a možnosti zapojení dobrovolníků v rámci aktivit zúčastněných škol.

Náš celkový dojem z celé akce je velmi pozitivní, neboť cítíme opravdový zájem o intenzivnější zapojení ze strany zástupců zúčastněných škol a školských zařízení. Závěrem ještě poděkování organizátorům za pozvání a zajištění celé akce.