Žijeme, poznáváme a smějeme se - těžké situaci navzdory

ÚvodAktualityŽijeme, poznáváme a smějeme se - těžké situaci navzdory

Žijeme, poznáváme a smějeme se - těžké situaci navzdory

09.11.2020Alma Camassa

I přes obtížnou dobu, kterou prochází celý svět, se snažíme pokračovat v naší dobrovolnické misi.

Máme online lekce s dětmi ve škole a přidali jsme i lekce pro další uchazeče mimo školu. Snažíme se efektivně využít náš čas a být užiteční.

Nejvíc mě baví výlety po okolí, které společně organizujeme, a lidé, kteří nás doprovází. V takových chvílích se cítím opravdu šťastná.

Jediné, co můžeme dělat pod širým nebem, jsou právě výlety; z tohoto důvodu každý víkend chodíme na dlouhé procházky a stále objevujeme nová místa v tomto fantastickém regionu.

Upřímně, ztratila jsem ponětí o tom, kolik míst jsem tady již navštívila. Zkusím vyjmenovat alespoň některá z nich: Ralsko, Havraní skály, Klič, Peklo, Jedlová, hrad Tolštejn, Zahrádky, Špičák, Dutý kámen, Staré Splavy, Čertovy hlavy.

A nezáleží na tom, zda je dobré nebo špatné počasí. Když máme příležitost, ponoříme se do přírody a prozkoumáme krajinu, a to i za cenu chůze v děšti, mlze či silném větru. Dokonce jsme ušli pěšky 20 km a smáli se, byli jsme volní a šťastní přestože unavení; viděli jsme východ slunce ze Špičáku a snídali jsme na jeho svazích. Bylo to všechno tak neočekávané a úžasné.

Snažíme se vydržet. Záleží nám na našich rodinách, ale zároveň se snažíme zaměstnávat svou mysl, objevovat nová místa a učit se ze všeho, co se nám příležitost nabízí.

Cítím se jako součást velké rodiny, a proto jsem nadšená. Je pravda, že dobré věci se stávají, když to nejméně čekáte.

Učíme se být silní, vždy se usmívat a spoléhat se jeden na druhého, měnit se.

Myslíme pozitivně, vždy !!!

Alma Camassa